Tábor v České Kanadě
Neděle 31. 7.
Dnes jsme se v 7,00 hod. sešli na nádraží v Praze. Byli jsme všichni, kromě Míry, který nepřišel a které na tábor dopravili rodiče. Měli jsme půlhodinové zpoždění vlaku. S batohy to bylo zajímavé. Nakonec jsme cestu přežili.
Přijel jsem v sobotu s Davidem, Dominikem a Markem. Je tu hnusný počasí.
Dneska jsme si museli vymyslet jméno oddílu a hymnu a vlajku. Jmenujeme se Utopenci.
Ondra - Piškot
Druhý oddíl se jmenuje Red Dwarfa (Červený trpaslík).

Pondělí 1. 8.
Ráno šli Utopenci pro rohlíky do kempu. Domča a Markéta se snažily rozdělat oheň v kamnech, ale podařilo se jim t o až kolem půl deváté. Dopoledne byla jezdecká soutěž. Byla to překážková dráha, docela těžká. Vedla kolem stromku, projet brankou, podjet síť, jet slalom a nakonec to nejtěžší - vzít flašku ze židle, objet metu a postavit flašku zpátky. Po těžkém boji nakonec vyhrála Petra. Měli jsme dost pozdní oběd. Byli to špagety s červenou omáčkou. Po obědě jsme vyrazili na kolech do Kláštera. Cesta byla v poho. Nakonec i ti největší nekolaři ujeli skóre 9 km - přesně 8,7 km. V Klášteře jsme si poslechli výklad o kostele a pak jsme šli do katakomb. Když jsme vylezli Ondra vtipně zjistil, že v kostele nechal helmu (Davidovu) a pití. Mezitím jsme objevili hospodu a koupili jsme si dobrou zmrzku. K večeři byly výborné palačinky.

Úterý 2. 8.
V 7,00 hod. David odjel a nechal nás na pospas Lence a Pétě. K snídani jsme měli výborné rohlíky z kempu se sýrem a čaj. Pak jsme byli vysláni do lesa, abychom si postavili domečky. Po obědě jsme měli polední klid a pak jsme šli zase stavět. K večeři byly buchtičky se šodó. Večer byl táborák … zpívalo se, vyhlašovaly se výsledky a potom jsme se pokusili jít spát. … brou noc…

Středa 3. 8.
Ráno budíček jako vždycky. Ke snídani vánočka buď s máslem nebo máslem a džemem. Služba na kuchyň vařila a myla nádobí. Zkontrolovali jsme si kolo a už jsme jeli k hřišti na přehazku, akorát jsme nehráli, ale jezdili jsme kdo bude nejpomalejší. Výsledky ještě nebyly, ale asi víme jak to dopadlo. K obědu jsme měli bramborový placky se skořicí, a marmeládou. Mysleli jsme, že pojedeme na Klášter II, ale bohužel začalo pršet. Už je večer, jsme po večeři. Zrovna se chystá večerní program, nejspíš kytara. Jsem rád, že si ještě nikdo nevšiml toho, že také (sice trochu), ale několik písniček na sladké dřevo zahrát umím. V táboře je celkem ticho. Občas se ozve nějaké zakvílení ze stanu, kde hrají flašku. Čeká se návštěva a proto se David a spol. dohadují o nedalekém vesnici… Dost se ochladilo, ale už musím končit.

Vymyslete básničku z těchto slov (alespoň čtyři verše):
Piráti, škuner, plachta fajfka, dřevěná noha, rum

My jsme zlý piráti
Máme velký škuner
Říkají nám candáti
Co maj nebezpečný
Kapitán má dřevěnou nohu
Pije rád rum
To vám říci nemohu
Pořád teče rum.
Roztáhneme plachtu
A koupíme fajfku.

Vymyslete básničku z těchto slov (alespoň čtyři verše):
Trojstěžník, lebka, admirál, kořist, papoušek, zkřížené hnáty

Zkřížené hnáty nad nimi lebka
Jak to jen uvidím klepne mě Pepka
Co nevidět budu kořistí
Admirálův papoušek jen piští
My a náš velký trojstěžník
Obeplujeme celý poledník.


Sobota 6. 8.
Ráno pozdější budíček, snídaně. Po obědě a polením klidu výlet na Klášter II. Viděli jsme tři bunkry. Na zpáteční cestě jsme se stavěli na Blatě, kde jsme si koupili zmrzlinu. Ujeli jsme 17 km. Po odpočinku v táboře jsme se šli vykoupat a pak jsme čekali na večeři - ovocné knedlíky.
Neděle 7. 8.
Ráno jsme vstávali v devět hodin a měli jsme zase velice vyčerpávající rozcvičku pod vedením Honzy. K snídani jsme měli vánočku s čajem. Utopenci šli mýt nádobí a Červení trpaslíci pochodovali nařezat kupu dřeva do kamen. Před obědem jsme vyrazili sbírat borůvky na nádraží Hůrky. Dojeli jsme až na konec, ale nic jsme nenašli. Náš hlavní vedoucí David vyhlásil pár soutěží na kolejích. První byla : jít co nejrychleji po koleji dopředu, dozadu. Pak jsme si prohlídli parní lokomotivu. Pak jsme jeli do tábora. Cestou začalo hrozně pršet a tak jsme dojeli celý promočení.
Úterý 9. 8.
Tak ráno tu je zas úterý. Je příšerná zima jako kdyby byl listopad, ale už jsme si zvykli. Hráli jsme nějaký hry, ale byla to pr… hlavně hra s klacíkama, okolo stromu se přivázali klacíky a jednomu se zavázali oči a musel hlídat klacíky a zbylí mu je měli ukrást.., potom jsme se trefovali šiškami do stromu (to už nebyla taková sranda, protože to nebylo zrovna jednoduchý) a poslední hra byla na paměť - ukázali nám hodně předmětů položených na stole a my si je museli pamatovat a potom napsat na papír.
Středa 10. 8.
Landštejn Teď už asi každému došlo, že jsme jeli na Landštejn, i když jsme původně chtěli jet na kole, nacpali nás do aut, protože pršelo. Cesta ubíhala rychle a tak jsme se brzo ocitli ve věži. Ale moc dlouho jsme tam nepobili, protože jsme šli připravovat táborák. Ohýnek plápolal, kytara hrála, ale kouř z našeho krásného ohýnku si s námi lehce pohrával, takže nám vše bylo do pláče. Spát jsme šli docela brzo ani nebyla moc zima!
Čtvrtek 11. 8.
Ještě stále Landštejn.
Ráno mě vzbudili se slovy budíček… to nás budil náš milovaný vedoucí Pepa. Sbalili jsme všechny věci a nasnídali jsme se. Naházeli jsme si věci do aut a naší milí vedoucí nám sdělili, že si uděláme rozcvičku: šli jsme z hradu do tábora pěšky. Cestou jsme se stavěli na Blatě a dali si malé občerstvení. Do tábora jsme se dobelhali po kolejích. K obědu byl buřtguláš, pak polední klid a potom jsme šli připravovat dřevo na táborák.
Pátek 12. 8.
Budíček a rozcvička. Snídaně. Pak jsme šli dohrát olympiádu. Po obědě a poledním klidu jsme batikovali a savovali trička. Pak jsme šli hrát hry. K večeři bylo kuře s broskví + rýže. Potom služba umyla nádobí a dřevaři připravili táborák. U táboráku jsme hráli hru: tahaly se lístečky z pytlíku a předváděly se různé úkoly. Pak se šel hledat poklad. Cestu nám ukázala kometa. Na jejím konci jsme našli poklad v podobě sladkostí a různých věcí. Potom jsme šli spát.
Sobota 13. 8.
A je tu poslední den našeho tábora.
Ráno jsme vstávali okolo deváté hodiny. Naštěstí jsme neměli rozcvičku, ale místo toho jsme museli uklízet v lese domečky, co jsme si před týdnem postavili. Po snídani jsme šli balit a uklízet stany. Pak jsme si vzali Osikáče (táborový peníze) a šli nakupovat. Rozdaly se diplomy a po obědě David odvezl zavazadla dětí na vlak odkud odjížděly do Prahy. Pro ostatní si přijeli rodiče. Zůstala ním jen , pro kterou přijel táta až večer a ječte tam přespal.
Zůstali tam už jen vedoucí a bourací parta, která musela zbourat a uklidit tábor do původní podoby. Musely se uklidit stany, kuchyň, jídelní stan, a všechny ostatní stavby, naskládat je do chajdy. Večer jsme jeli do hospody na jídlo a pak jsem seděli u posledního táboráku. Ráno jsme vstávali brzo, abychom všechno stihli. Naštěstí jsme to všechno stihli a odjeli jsme kolem třetí a tím opravdu skončil poslední den letošního tábora.

RED DWARF SONG
My jsme zlí piráti, tak lide se boj
Za rudým trpaslíkem poplujeme tmou
Hlavní je lidi bít a nahánět strach,
A když vás zabolí, tak líto je nám.

R: Já smrt znám a není to med Vím, že peklo čeká mě za několik let
Brodím se krví a hlav je tu dost
Poslední zemřelý ten nebyl náš host
Všichni se bojí nás i sám Johny Deep
V krvi se válí, hlavou o dveře klep

R: Já smrt znám a není to med Vím, že peklo čeká mě za několik let
A ukrást poklad, to je pro nás ten fet